Možnosti

Poslední příspěvky


Problémy, připomínky, tipy

ilustrace

Diskuze ohledně fungování stránek. Narazili jste na nějaký problém? Nemůžete něco najít? Něco Vám tady chybí? Dejte vědět - popřemýšlím, opravím, poradím či vylepším.

Pro přidání nového vzkazu je třeba se přihlásit.ilustraceilustrace
19.2.2016 22:04
MERCI: Ahoj, každé je něco trochu jiného. Počty hlasů v archivu jsou ty udělené při vybírání Díla měsíce: http://projekt-ilustrace.cz/dm_hlasovani.php Hodnocení a body u obrázků jsou úplně zvlášť. Ještě se to liší v tom, že hlasy jsou veřejné (po odhlasování nebo pak v archivu), zatímco bodování anonymní.

Každé plní trochu jinou funkci. Bodovat obrázky jde pořád. Udělovat hlasy jen v měsíc po uzavření tématu, kdy je spuštěné hlasování o Dílu měsíce za předešlý měsíc.

Je pravda, že tuhle věc stále ještě zvažuju, více lidem už se to pletlo. V nové verzi stránek to určitě trochu zpřehledním a víc od sebe oddělím.
MERCIMERCI
19.2.2016 21:54
Ahoj, chci se zeptat, jak funguje hlasování děl.
Existuje nějaká souvislost mezi hodnocením díla, počtem bodů, které jsou vidět u každého obrázku a počtem hlasů, které jsou vidět v archivu? Konkrétní příklad: vítězné dílo tématu "duch lesa" má 32,5 bodu, hodnoceno 5x a v archivu uvedeno 6 hlasů.
ilustraceilustrace
19.2.2016 13:45
Tak to jsem ráda, není zač :)
janipitijanipiti
19.2.2016 13:42
Děkuji, stačilo to malování :-)
ilustraceilustrace
19.2.2016 12:03
janipiti: Ten velikostní limit je potřeba, přeci jen obrázky se ukládají a po tolika letech fungování tu toho není úplně málo.

Vyřešit to určitě jde. Doporučuju vyfotit klasicky v nejlepší možné kvalitě a zmenšit pak až v některém z grafických editorů, přeuložit si zvlášť ten náhled pro nahrávání na web. Člověk si většinou může pohlídat jak velikost, tak v náhledu i kvalitu. Sama většinou zmenšuju na šířku cca 600-900 pixelů a pokud je náhled pořád moc velký jako soubor, dá se trošku snížit kvalita. Na webu to vypadá ale pořád dobře.

Na to zmenšení (i když tvořím ve Photoshopu) používám většinou Zoner Photo Studio (jde stáhnout některá ze starších verzí zdarma). Ale určitě je těch editorů víc, možná i v Malování by to šlo.

Kdyby něco, zkusím ještě nějak poradit.
janipitijanipiti
19.2.2016 11:42
Chtěla bych se zeptat,proč nemůžou obrázky překročit 300 kb,nemam skener,takže nahrávám fotky obrázků, které ale musím vyfotit v příšerné kvalitě,aby se mi sem vešel. Jde to nějak vyřešit?
ilustraceilustrace
3.11.2015 23:18
No, pravdou je, že to ruční zahajování hlasování by mi nijak nepřitížilo - stejně totiž každý měsíc uděluju titul Dílo měsíce, takže to jde vzít při jednom :) Jinak co se týče toho schvalování, o tom jsem už hodněkrát přemýšlela, ale zatím by to bez něj nešlo. Sem tam se stane, že něco do galerie pustit nemůžu. Ne že by to bylo nějak schválně, jde spíš o lidi, co jsou tu noví a pošlou něco staršího, co náhodou do tématu sedne. Pak aspoň můžu při tom neschválení upozornit, že má jít doopravdy o nové obrázky, inspirované tématem.

Jinak pomaličku chystám novou verzi stránek, kde snad tohle hlavní pravidlo/myšlenka projektu bude víc na očích, tak uvidíme - třeba jednoho dne budu moci schvalování zrušit :)
MiaErrianIrielynnMiaErrianIrielynn
2.11.2015 12:35
no taky možnost, já dělám ručně zase počasí u jedné hry každý týden tak vím jaká je to řehole :) - člověk když jede někam na prázdniny musí se domluvit s někým kdo to vezme za něj atd. Ta automatika by se mi vlastně hodila ale o ní si mohu nechat jenom zdát.
Když by sis zase nechala zahajovat hlasování ručně tak taky na to musíš myslet a hlídat kalendář. Mě napadá jenom jediné - zrušit schvalování obrázků a máš totální pohodu :)
Proč je vlastně nutné schvalování? větší obrázky to přeci nenahraje a vcelku pochybuji že by někdo ze zdejších posílal něco mimo téma nebo nějak se v tom dalo podvádět, nebo se to už stalo?
ilustraceilustrace
1.11.2015 22:34
MiaErrianIrielynn: Už vyřešeno. Za tu nutnost nového odhlasování se omlouvám. Když už to takhle vychází (konec tématu v sobotu a já v zahraničí), dávám k nahrávacímu formuláři info a hlasování pozastavuji. To je snad poprvé po těch šesti letech, co jsem to nestihla :) Asi ještě zvážím udělat to naopak - nepozastavovat hlasování (s novým měsícem se samo spouští), ale naopak ho vždycky ručně spouštět..
ilustraceilustrace
1.11.2015 17:40
Zdravim, tohle je vyjimecna situace - nestihla jsem tentokrat zablokovat hlasovani, coz obvykle delam, kdyz vim, ze budu muset schvalovat opozdene. Takze hned jak se dostanu vecer k databazi, ty tri drive udelene hlasy dam pryc a bude samozrejme moznost zahlasovat znovu (vas tri hlasujici jsem mela v planu zpravou upozornit). Omlouvam se a dekuju za pochopeni.


návštěv