Možnosti

Poslední příspěvky


Návrhy na téma měsíce

ilustrace

Fórum zastupující někdejší "Tichou poštu". Máte-li nějaký zajímavý námět na téma měsíce, podělte se o něj...

Pro přidání nového vzkazu je třeba se přihlásit.AzraelangeloAzraelangelo
4.5.2019 13:31
les, Jar, Slnko, noc, spln, zrod, zánik, hladina, pod hladinou, vatra, kniha, obraz, prechod/portál, ruky, oči, runy, veniec, ovocie, rieka, prúdenie, liečba, zeleň, rohy, bes, temnota, hlad, tajomno, tajomstvo, vládca, súlad, lúka, hora, oheň, sopka, popol, prach, chlad, mráz, spánok, smrť, sen, hviezdy, nočný, porucha, zvedavosť,
RheaRhea
1.9.2018 17:27
zvířata: motýl, vážka,.. nebo nerosty a horniny. :)
MothieMothie
31.8.2018 13:31
Mystérium
ilustraceilustrace
5.8.2018 1:21
Díky moc za všechny náměty. Na něco z toho určitě dříve nebo později dojde. Na srpen zatím ještě volím nekomplikované téma. I když, jak se to vezme - spousta prostoru pro fantazii :)
KariKari
4.8.2018 19:39
SebastianBurke: wow, super návrhy, líbí se mi hlavně svatyně, míšenec, symbióza, anihilace a rouhavec, to se fantazie úplně rozbíhá do nebe
SebastianBurkeSebastianBurke
4.8.2018 10:42
Čau, po delší době koukám na nápady. Moc se mi nelíbí nápad sochy/prostorového objektu, přece jen jde o projekt ilustrace, pak by toto téma bylo naprosto vyňaté. Rozdíl by třeba byl, kdyby šlo o street art, ale podle mě je význam projektu v tom, že se pracuje ve 2D.

Moje návrhy na téma:
Monument
svatyně
V obležení
Před pádem
Míšenec

1.8.2018 17:34
úroda
svatba
tajemný les
ticho
ilustraceilustrace
5.7.2018 12:11
Katanga/eksmen: Obojí moc dobré nápady, díky :)

Co se směrů týče, něco podobného už jsme taky měli, jen v trochu volnější podobě: Umělecký směr z dubna 2013 a Portrét umělce (ztvárněného pokud možno stylem, v jakém sám tvořil) z listopadu 2010. Určitě se ale dá vybrat jeden z konkrétních směrů, protože to samozřejmě přinutí člověka přemýšlet jinak (a ne držet se uprostřed své komfortní zóny, něčím co je přirozeně blízké). Uvidíme, popřemýšlím. Určitě na to dříve nebo později dojde.

I trojrozměrné dílo je moc dobrý nápad. Přiznám se, že mě automaticky napadlo trochu odlehčené téma "Sousoší z modelíny" - už jen ta představa, jak by to po měsíci v galerii vypadalo :) Ale i jakkoli vážně pojato, volně nebo konkrétně, téma založené na technice je dobrá idea.
eksmeneksmen
1.7.2018 6:56
Zajímavý nápad! Výzva by byla napodobit třeba i přímo styl konkrétního umělce.

A když je řeč o té formě a padla jména jako Boccioni, Judd a LeWitt - co takhle si jeden měsíc vyzkoušet tvorbu trojrozměrného díla (plastiky, skulptury, asambláže,...)? Ať už jen s takhle volným zadáním, nebo na konkrétní téma. Už se tu i nějaké podobné práce objevily - vzpomínám si na vtipného Fidova Draculu.
KatangaKatanga
14.6.2018 8:06
Možná by mohlo být zajímavým oživením témat přimíchat do nich taková, která donutí tvůrce uvažovat i nad formou, vyjít z jeho konvenčních kolejí. Vysoká škola mě přivedla k modernímu umění, které mě začalo dost bavit, protože je prostě jiné, nové, ukazuje nové způsoby myšlení. Stěhuje umění tzv. z očí do mozku. Možná by nebylo špatné, stejně jako jednou za čas dáš jako téma barvu nebo číslo, hodit jednou za čas nějaký umělecký směr. :-)

A které styly by stály za to (přidávám s hintem na výrazné a mé oblíbené umělce)?
Tak třeba kubismus/futurismus (Umberto Boccioni), impresionismus (Monet), orfismus (Kupka, Robert Delauney), expresionismus (van Gogh, ze kterého tedy expresionisté vycházeli), z těch ještě modernějších třeba minimalismus (Donald Judd, Sol le Witt) nebo abstraktní expresionismus (Jackson Pollock, nebo naopak Barnett Newmann). Není nutné se ani bát straších, klasičtějších směrů, nebo ještě starších, kde hrála velkou roli symbolika (egyptské malby, pravěké malby). :-)


návštěv