Možnosti

Poslední příspěvky


Obecná diskuze

ilustrace

Místo, kde se můžete podělit o jakoukoli aktuální myšlenku, nápad, připomínku nebo cokoli jiného. Vše pochopitelně v mezích slušnosti (vulgární nebo jinak nevhodné komentáře do diskuze nepatří a budou smazány). Vpravo naleznete odkaz na seznam všech diskuzí, můžete samozřejmě i nějakou sami založit.

Pro přidání nového vzkazu je třeba se přihlásit.prvnípředchozí12dalšíposlední
KariKari
28.7.2018 13:53
///1

Ráda bych přihodila tip na skvělou stránku/YouTube kanál/komunitu lidí, která se jmenuje The Art Assignment. Už proto, že funguje v podstatě na podobném principu, jako Projekt ilustrace, který máme všichni tak rádi.

Art Assignment vychází také ze schématu, že vždy je zadán jeden úkol (assignment), který poté může kdokoli zpracovat. Assignemnty ale zadávají přímo současní, většinou američtí umělci, které oslovuje a vybírá kurátorka projektu Sarah Green. Takže každá epizoda nejen, že dá podnět k vlastní tvorbě, ale zároveň představí i jednoho současného umělce a uvede do kontextu dějin umění jeho tvorbu, z které pak úkoly vycházejí. Je to vlastně učení se formou hry, protože tím, že člověk nad každým art assignmentem přemýšlí a zpracovává jej sám, mnohem snáze pronikne do způsobu přemýšlení daného umělce, způsoběm který je svobodný a otevřený všemu. Nové úkoly již sice nevycházejí, ale ty starší lze zpracovávat stále, bez časového omezení a sdílet s ostatními účastníky.
KariKari
28.7.2018 13:50
///2

Kromě jednotlivých úkolů ale tvůrci na svůj kanál přidávají i další videa, která jsou naprosto vždycky strašně zajímavá a obohacující ? jde většinou buď o reportáže ze současných galerií z různých měst, videa o uměleckých směrech a osobnostech moderního umění (třeba dada, minimalismus, surrealismus, Rothko, Warhol?) či videoeseje zpracovávající různá témata a otázky současného umění (třebas věčná otázka "A proč je tohle umění? To bych zvládla taky"). Hodně mě baví i jejich nová série Art Cooking, kde vždy vyberou recept jednoho umělce či hnutí, ten se snaží uvařit (občas to jsou šílenosti) a zároveň přiblížit okolnosti vzniku.

Art Assignment doporučuju všem, kdo by se rádi dozvěděli něco víc o dějinách moderního umění, zajímavých souvislostech a trochu se zorientovali v chaosu současného umění. Kromě zajímavých výzev a úkolů totiž přináší navíc ještě jednu veledůležitou hodnotu ? možnost dozvědět se víc a vzdělávat se, neustrnout v zajetých kolejích, PŘEMÝŠLET a objevovat.
KariKari
28.7.2018 13:48
///3

Koho by to zajímalo a ovládá angličtinu, tak opravdu vřele doporučuji: https://www.youtube.com/user/theartassignment/playlists

P.S. Možná by toto mohlo i částečně sloužit jako inspirace pro tuhle naší malou skupinku na Projektu Ilustrace, v kontextu diskuze kterou jsem právě četla v Návrzích na téma Měsíce ? přijde mi rozhodně zajímavé snažit se nějak nabourat způsob jakým zde celkem jednotvárně vlastně, probíhá zpracovávání témat. Tedy, neměnit vždy jen samotné zadání ilustrace, přičemž každý vlastně stále tvoří ve svém zajetém stylu, ale zkusit i nějak víc posunout způsob zpracování a myšlení, tak abychom byli trochu nuceni opustit svojí komfortní zónu :) Na druhou stranu, samotné "kopírování" či napodobování stylů a umělců mi příliš přínosné nepřipadá.
Lentilka7Lentilka7
2.7.2018 17:23
Ahoj, všichni. Chci vám všem moc poděkovat za tuto skupinu. Neskutečně mě povzbuzují všechny ty obrázky od uměleckých dušiček. Je úplně jedno, jakou tomu kdo dává hodnotu, já tam vidím zaujetí kresbou, vyjádřením se - zkrátka určitou hravost a také odvahu. A to se mi moc líbí :-)
FidoFido
24.12.2017 14:12
Pohodové vánoce a do nového roku hodně tvůrčích sil a hlavně zdraví!
Všem výtvarníkům přeje Fido
liladylilady
3.11.2017 22:51
Paaaani, také jste tak nadšeni z listopadového tématu jako já????je to tak nádherné a současné komplikované téma?už ted se moc tesim.na všechna díla..????
romenrielromenriel
6.6.2017 21:10
Díky za odpověď. Myslím, že to zkusím nakreslit ;)
ilustraceilustrace
6.6.2017 11:17
Jinak mám dojem, že za těch 8 let, co projekt funguje, jsem snad jen jednou jedinkrát neschválila dílo z podobného důvodu, ale tam už to vysloveně hraničilo s pornografií, ještě v kombinaci s dost nevhodným názvem. To už se s ohledem na občasné mladší návštěvníky nedalo :) Jinak obecně nahota problém není. Jak říkám, k umění patří odjakživa.
ilustraceilustrace
6.6.2017 11:13
romenriel: No, takhle, nějaké úplně striktní pravidlo na to tady nemám, pár takových obrázků se čas od času objeví a pokud to není vysloveně "za čárou", nějak samoúčelně vulgární nebo tak, tak není problém. Koneckonců, nahota k umění vždycky patřila :)

Na ukázku odvážnějšího díla, co prošlo (a dokonce získalo titul Dílo měsíce) doporučuju nakouknout třeba do tématu z března 2013.
romenrielromenriel
6.6.2017 0:11
Ehm, ví někdo, jak je to tady se znázorňováním nahoty?
prvnípředchozí12dalšíposlední


návštěv