Možnosti

Poslední příspěvky


Problémy, připomínky, tipy

ilustrace

Diskuze ohledně fungování stránek. Narazili jste na nějaký problém? Nemůžete něco najít? Něco Vám tady chybí? Dejte vědět - popřemýšlím, opravím, poradím či vylepším.

Pro přidání nového vzkazu je třeba se přihlásit.ilustraceilustrace
18.2.2018 14:22
Co se rovnosti v hlasování týče, občas bodování v potaz beru (pokud je na něm vidět, že nějaké dílo opravdu hodně oslovilo - ale takovému bych to obvykle dala i tak), jindy se na to nedá spoléhat. Bodové hodnocení je hodně nevyrovnané - někdo dostane spoustu hodnocení a drží si v průměru vysokou známku, jinému zahlasují třeba dva lidé známkou nejvyšší a rázem je vyšší průměr. Postavit na tom pravidlo se nedá. Ono těch souběhů v hlasování zas tak moc nebývá a pokud se náhodou stane, přistupuji k tomu zodpovědně, nedívám se na obrázky jen podle svého vlastního vkusu/stylu. Někdy třeba vidím, že autor zkusil něco nového, odvážného a podařilo se mu to. Ty důvody jsou pokaždé trochu jiné. Ono nakonec, jestli člověk dostane nebo nedostane DM nijak nesnižuje hodnotu díla a úsilí, které do něj jeho autor vložil. Věřím, že mi to nikdo z "nevybraných" nebude mít za zlé a o to víc potěší, když pak na DM dosáhne znovu a třeba už i jednomyslnou shodou hlasujících :)
ilustraceilustrace
18.2.2018 14:06
pomnenka: Udělené body se po odeslání měnit nedají, ale pokud je to vysloveně překliknutí, stačí mi dát vědět (dole v patičce je odkaz na kontaktní formulář), připsat od koho a kterému obrázku to bylo a já hodnocení ručně smažu, aby se dalo zahlasovat znovu. Jinak nad možností měnit hodnocení ještě popřemýšlím :)
pomnenkapomnenka
18.2.2018 11:45
Chtěla bych se zeptat, zda je možné nějak opravit počet bodů, udělený danému obrázku, pakliže se člověk třeba překlikne a chtěl b své hodnocení /počet udělených bodů) změnit. Jde to nebo ne? A další věc - proč v případě rovnosti nominací na Dílo měsíce enrozhoduje o vítězi průměrný počet bodů, které získal anonymně u svého obrázku? (počet bodů děleno počtem hlasujících) Přišlo by mi to logičtější, než výběr adminem (nic proti :-)).
ilustraceilustrace
6.6.2017 11:15
romenriel: Zodpovězeno vedle, v "Obecné diskuzi".
romenrielromenriel
6.6.2017 0:12
Raději píšu do dvou diskusí, protože to potřebuji vědět na aktuální téma měsíce. Jak je to tady se zobrazováním nahoty?
KatangaKatanga
7.3.2017 19:10
...pokračování předchozího příspěvku:

Můj skener často zkresluje červenou (přepálí ji, kvůli čemuž zaniknou jemné přechody), ale právě díky Odstínu-sytosti si můžu snížit sytost jen červené a posunout její odstín více k oranžové/fialové podle toho, jak je to na papíře. :)

Krom toho změny se nemusejí týkat jen celého obrázku, ale můžeš použít nástroj výběru (čtvercový, elipsoidní, volný) a vybrat si jen tu část obrázku, kterou chceš doladit. Jen pozor na to, aby změny nezpůsobily takovou odlišnost, že půjde vidět hranice výběru.

Jak říká Pawuk. Neskenuj na 1200 dpi. Je to zbytečně velké. Běžné skenovací rozlišení je na 300 dpi, stejně je i tiskové rozlišení. Vyšší rožlišení se prakticky nijak neodrazí, jen budeš mít zbytečně velký soubor a programy na úpravy ho pro jeho velikost neutáhnou (budou se zasekávat, padat... protože potřebují hodně paměti na změny).
KatangaKatanga
7.3.2017 19:04
Přidám se k Pawukovi s chválou na Gimp. Je to zadarmový program a umí spoustu věcí, díky kterým se dá přiblížit elektronická verze obrázku té skutečné. Právě akvarel převádím hojně a tak mám už pár tipů, co funguje:
1. Vyvážení barev: tam je možnost posouvat celkové zabarvení obrázku určitým směrem (tedy přidat trochu do žluta, do červena,...), zvlášť pro světlé tóny, střední tóny a tmavé tóny
2. Úrovně: Úrovně jsou věc, kterou používám hodně často právě proto, abych z vybledlého obrázku udělala nevybledlý. Je tam několik šoupátek a musíš sama zkoušet, které jaké posunutí ti bude vyhovovat.
3. Křivky: Jsou to v podstatě taky úrovně, jen pracuješ s ?grafem? nemísto šoupátek. Některým vyhovují více křivk, někomu šoupátka.
4. Odstín-sytost: Další často používaný nástroj. Nejen, že můžeš upravit celkové barevné ladění obrázku (změnit barevnost, přidat/ubrat sytost nebo světelnost), ALE můžeš si takhle hrát i s jednotlivými barevnými skupinami.

...pokračování v dalším příspěvku
PawukPawuk
2.3.2017 17:29
___Čau Kebule
__Je to složité...ale něco ti snad pomůže:
Rozhodně neskenuj na 1200dpi! Stačí 600, či 300. Pak to je třeba stejně ještě upravit v nějakém grafickém programu, protože skener je různý, papír je různý comp je různý a to nemluvím o nastaveních rgb a podobně.
Stáhni si třeba grafický program GIMP, ten je zadarmo, je česky a je super. Tam si potom i poupravuješ nejenom barvy a jas, ale i rozlišení-----velikost celkového souboru/obrázku
,,aby si měla těch 299kB co jsou tady nejvyšší přijatelná možnost vložení.
Focení fotoaparátem, je těžší, pokud nejsi fotografka :-) a ti to stejně taky upravují v programech...a ne v jednom
Snad jsem trošku poradil...
KebuleKebule
19.2.2017 20:52
Ráda bych se zkušenějších zeptala na typy, jak převádíte nakreslený obrázek do digi podoby. Zda ho jen oskenujete/vyfotíte fotákem a nebo zda je pak ještě upravujete. Speciálně mi jde o akvarelové obrázky. Scennovala jsem je na 1200dpi a jsou k nepoznání od originálu, tj. extremne vybledlé, barvy posunuté. Pokud by se tu našel někdo, kdo by mi poradil a dal pár typu, budu moc vděčná...
PawukPawuk
31.12.2016 1:29
__Ave
Taková titěrná poznámka.
Chybí mi informace o rozměrech a rozlišení. Čím dál více lidí používá digitální programy. A kdyby to bylo hned pod informaci TECHNIKA...
Usnadnilo by mi to rozklikávání obrázku na originální velikost :-) Hlídám si každý pohyb. Každý marný pohyb. Díky :-)


návštěv