Možnosti

Poslední příspěvky


Problémy, připomínky, tipy

ilustrace

Diskuze ohledně fungování stránek. Narazili jste na nějaký problém? Nemůžete něco najít? Něco Vám tady chybí? Dejte vědět - popřemýšlím, opravím, poradím či vylepším.

Pro přidání nového vzkazu je třeba se přihlásit.LottieLottie
31.1.2011 12:54
Ano, používám chrome... já to věděla, že chci napsat ještě důležitý detail :D
ilustraceilustrace
31.1.2011 12:47
Lottie: Tak už to vidím. Používáš jako prohlížeč Chrom, že? V Mozille i Exploreru je všechno jak má být, jen tady to zatím zlobí. S trochou štěstí budu mít zítra po zkouškách a pak se konečně pustím do oprav a úprav :)
LottieLottie
31.1.2011 12:37
Ten problém se zobrazením těch čtverečků "Díla v galerii" u profilů je takového charakteru: Když si kliknu na něčí (jakýkoliv) profil, čtverce tam prostě nejsou a nejde na ně kliknout. Když stránku obnovím, čtverce se objeví a fungují. Když pak ve stejném okně/kartě najíždím na další profily, vše je v pořádku. Stejně tak, když si něčí profil otevřu v novém okně/kartě. Jakmile však tyto stránky zavřu a znovu si je (třeba hned) otevřu, problém je stejný a zase vyřešen po obnovení.
Tohle jsem tedy zatím vysledovala.
Já vím, je to taková asi prkotina, nehledám tu schválně mouchy, ale je to drobný krůček k vylepšení stránek... :)
ilustraceilustrace
24.1.2011 0:10
Lottie: Pokud si vzpomeneš u koho to bylo, můžeš mi napsat přímo přezdívku - třeba přes http://projekt-ilustrace.cz/kontakt.php - a já to projistotu zkontroluju. Mohlo to být jen překouknutí - ale pokud moje, měla bych to co nejdřív napravit :)
ilustraceilustrace
23.1.2011 23:55
Díky moc za názory. Až budu mít po zkouškovém, ještě si to nechám pořádně projít hlavou a pak se hned do nějakého toho rozšiřování a vylepšování pustím :)

Lottie: Jeden důvod může být srpnová předělávka stránek, kdy se spouštěly uživatelské profily a já nově registrovaným přiřazovala jejich starší díla. Je možné, že jsem něco přehlédla a pokud se mi kvůli tomu neozvali, nemusí být jejich dílo propojené s profilem. Nejlépe se to pozná přímo na stránce díla - pokud tam je jméno autora jako odkaz na profil a v profilu už by to dílo vidět nebylo, je to samozřejmě chybka. Asi to zní trochu zmateně :) No, zkusím se letmo porozhlédnout, jestli na nějaký takový případ nenarazím..
LottieLottie
19.1.2011 21:02
Bod 1) souhlasím a to pro obě varianty - skrytý i veřejný vzkaz. Přestože jsou možnosti jiných způsobu komunikace, možná se najdou lidi, kteří tu ten mail (a další) uvádět nechtějí.

Bod 2) Tu nástěnku taky považuji za dobrý nápad - pokud by teda byla ve formě "Právě online" a ten výpis posledních činností

Mno a pak tu mám připomínky, jen takové nepodstatné detaily.. Když si najedu na něčí profil, tak by se mi měla zobrazit jeho galerie a tam takové ty čtverečky na které když najedu, tak se mi ukáže zmenšeně ten obrázek. Jenže mě se často stává, že si najedu na něčí profil, ale ty odkazy na jeho obrázky tam nejsou (i když má už pár obrázků publikovaných). Tak nevím jestli je to prostě nějaká chyba, nebo je to mým prohlížečem anebo se mi ty odkazy v galerii zobrazují jen za určitých okolností... (Puff, snad jsem byla srozumitelná a snad neotravuji s hloupostí... jen že jsem si tak všimla...)
KatangaKatanga
19.1.2011 14:23
Interní pošta je hodně dobrý nápad. Párkrát jsem ji tady už postrádala, když jsem chtěla někomu pochváli tvorbu a nemyslela jsem konkrétní dílo, kupříkladu ;) Ale ten veřejný vzkazník je dobrá věc, pro ten důvod, který jsem uvedla, snad ještě lepší. Ale asi bych nedávala obojí, bylo by toho přehršle.. Tedy dle mého názoru. Já osobně jsem více pro ten veřejný vzkazník. Pokud si budou chtít nějací uživatelé dopisovat.. přeci jen na veřejném profilu máme možnost uvést svůj email... a komunikačních možností je spousta.
A co se druhého bodu týče.. Vzhledem k tomu, že zde přibývají uživatelé jako houby po dešti, by to taky nemusel být marný nápad...

Jak tak koukám, adminka chce, aby tu bylo živěji a živěji.. Nejprve vánoční dárek v podobě diskuse, teď tohleto.. :)

Pawuku, neříkej, že jsi snad nějaká drbna! :P
PawukPawuk
19.1.2011 0:47
1). Určitě. Rád napíšu na konkrétního člena dotaz, či připomínku. A myslím, že není špatné dát volbu /veřejně viditelné/ či to přijde čistě jen dotyčné masce.
2)S přibývajícími entitami to bude dobré a přehledné, kdo a jak co :-)
A hlavně se líp kecá a drbe :-)) Třeba Katangu :-DD
ilustraceilustrace
18.1.2011 23:31
Než dojde na činy, je čas na slova. S výhledem do budoucna:
1) Co si myslíte o zřízení interní pošty nebo naopak veřejného vzkazníku v uživatelském profilu? Dobrý nápad, špatný nápad? Využili byste?

2) Přemýšlím i o zprovoznění jakési nástěnky se stavem uživatelů, tedy jestli je někdo právě přihlášen, poslední aktivita na stránkách atd. Co si o tom myslíte?

Je čas na malý, čistě dobrovolný brainstorming :)
ilustraceilustrace
17.1.2011 9:53
Pawuk, Katanga: To je pravda, popřemýšlím o tom - nějaký DM archiv bych zřídit mohla. Bude to ale muset ještě chvilku počkat, zkouškové bohužel nedává dostatek času pro práci na stránkách. Zatím si to všechno někam sepíšu :)


návštěv