Možnosti

Poslední příspěvky


Návrhy na téma měsíce

ilustrace

Fórum zastupující někdejší "Tichou poštu". Máte-li nějaký zajímavý námět na téma měsíce, podělte se o něj...

Pro přidání nového vzkazu je třeba se přihlásit.ilustraceilustrace
1.1.2012 17:00
eva: Tohle téma mám sama hodně ráda, čas od času se svoje sny pokouším zachytit. Už jsem o něm přemýšlela, dokonce několikrát. Ale mám dojem, že tentokrát se vrátím k něčemu hodně konkrétnímu (v tomhle souhlas s Pawukem, některá témata mají až moc velký rozptyl - neříkám, že se jim chci vyhýbat, jen to chce změnu). V posledních zadáních byla velká svoboda, ráda bych zase viděla ztvárnění stejného motivu z různých úhlů pohledu. Ještě si to ale nechávám projít hlavou. Uvidíme.

Pawuk: Se zapracováním techniky do tématu stále ještě váhám, ale rozhodně nezatracuji, to zas ne. Akorát tedy neplánuji ten posun k rozšiřování zadání nebo tak. Chtěla bych hlavní ideu stránek pořád nechat co nejjednodušší. Věci ke zlepšení tu stále jsou, a hodně. Taky doufám, že se konečně dostanu k nějakým úpravám, protože těch vylepšení mám v hlavě víc než dost. Tak držte palce, snad se je podaří postupně zrealizovat :)
PawukPawuk
1.1.2012 16:45
Je to reálné uskutečnitelné!

Prostě jen Ajinak trošku přetvoří tuto stránku.
Bylo by na výběr základní téma měsíce a pak i to samé téma měsíce ale v určené technice.§

Takže ve výsledku by měl člověk dvě šance ztvárnit (stwárnit) jednu věc. Dílo.
Ale to je asi na Ajinak san, jak to binárně potvoří. Myslím, že posunutí možností příspěvkú, je fajné, či?
:-)
_eva_eva
1.1.2012 15:54
Téma s technikou se mi vážně hodně líbí, ale prostě není úplně reálný to uskutečnit. Když už by se nějaké takové téma vyhlásilo, měla by to být technika neobvyklá a zároveň pro všechny dostupná. A takovou budeme hledat hodně těžko.
Nebo naopak technika zcela obyčejná? Možná by to bylo fajn, kdyby všichni kreslili třeba jenom tužkou.

A ještě k tomu snu. Mylím, že některé sny prostě stojí za ztvárnění. Každý měl určitě někdy nějaký sen, který se mu vryl do paměti. Já je teda většinou zapomenu hned jak se probudím, ale mám jich pár, které si pamatuju dodnes. Je pravda, že se obrazy budou HODNĚ lišit, ale každý sen je přece taky odlišný.
PawukPawuk
1.1.2012 14:52
:::eva
Jenže. To je prostě strašně nekonečné. Už tak při jakémkoli zadání, se obrazy liší megamoc ! Já sem prostě chtěl jen to trošku stížit a seskupit. Prostě takový vyšší level.
Možná by šlo i udělat druhou kolej.- téma měsíce variabilní, kdo jak umí a vedle jednou Určenou technikou. Hlavně by se otevřely druhé vrátka pro maniakální jedince.


To mi připomíná, že mi chybí kolonka. Jasná a určující MALUJ/KRESLI
_eva_eva
31.12.2011 12:12
A co třeba ztvárnění snu? Ve snech je přece tolik inspirace a nápadů!
ilustraceilustrace
3.11.2011 10:58
Dlouho jsem o tom přemýšlela, ale protože odjíždím a nechci vyhlášení nového tématu zbytečně brzdit, vyhlásím mezitím nějaké běžnější téma. Nápad s technikami si ale schovávám do zálohy - pokud mu dám(e) do příště nějakou realizovatelnou formu, můžete se na něj těšit v prosinci.
DissendioDissendio
2.11.2011 21:55
S tou technikou je to dobrý nápad, i kd\ž by se k tomu hodilo i nějaké téma... Každopádně je lepší opravdu vybrat něco ne nepřípustného. A z takových netradičních jsem si vzpomněla na foukací fixy - ty zrovna nejsou drahé a navíc se dají sehnat v běžném papírnictví.
ilustraceilustrace
26.10.2011 20:25
Díky všem za nápady, zpovzdálí tuhle diskuzi sleduji. Už se mi v hlavě formuje taková drobná variace - ještě ale potřebuje dozrát. Jen vymýšlejte, jsem za to ráda. Teď sice budu pár dní mimo internet, ale před koncem měsíce sem zas zavítám a pak uvidíme, co z toho všeho vzejde :)
eksmeneksmen
26.10.2011 15:12
Souhlas, je to zajímavý nápad (zkusím si, co umím nejhůř), ale zvolená technika by měla být nějak běžně dostupná. Tablet nebo tiskařský lis fakt nemá každý.
Napadá mě ještě jedna věc. Něco na ten způsob už tu bylo v září - komiks taky není tak úplně téma (námět), ale spíš forma. A třeba mně se na takhle volné zadání prostě špatně něco vymýšlí, takže bych asi zůstal u "obsahových" témat.
KatangaKatanga
23.10.2011 20:24
Byl by ovšem problém nalézt neobvyklou techniku, aby byla přístupna všem. Tady na Ilustracích je velké množství uživatelů, kdyždý kreslí trochu jinak, trochu něčím jiným.. A podle mě je nemožné takovou techniku najít, vždy se najde někdo, komu ta technika dokonale sedne, protože s ní pracuje často. Nápad je to zajímavý, ale asi nerealizovatelný.

Mimochodem Pawuk bude ugrilován zaživa!!


návštěv