Hodnocení

Uděleno bodů: 62.5
Hodnoceno: 11x

Pro vložení hodnocení je třeba se přihlásit.
Bodování je anonymní. Nezapomínejte ale, že autor díla bude určitě rád i za Váš komentář.

<< předchozí obrázek Téma měsíce: Historická osobnost další obrázek >>

Císař ve vyhnanství

Neral85

Poslední český král a zároveň poslední rakouský císař byl Karel I. z Habsbursko-Lotrinského rodu. Vládl pouhé dva roky během světové války (1916-1918), a tak se do historického povědomí nestihl zapsat zdaleka tolik jako jeho prastrýc a předchůdce František Josef I.; přesto to byla velká osobnost, usiloval o mír a modernizaci podunajského soustátí a rozhodně si zaslouží připomenutí. Poté, co se vzdal vlády, musel i s rodinou odejít do exilu a po několika peripetiích skončil na ostrově Madeira, kde 1. dubna 1922, v pouhých 34 letech, zemřel na zápal plic.

Karel I. je moje oblíbená osobnost naší moderní historie, a tak u tohoto tématu byl jedním z prvních, kdo mě napadl. A když jsem si zjistil, že právě bude 95. výročí jeho smrti, bylo mi jasné, že ho prostě musím nakreslit. :-)

Mimochodem, obrázek zachycuje podle fotek více méně reálný pohled ze zahrady domu, kde poslední měsíce bydlel, ve čtvrti Monte vysoko nad přístavem Funchal, i s kostelem Nossa Senhora do Monte, kde je pohřben.

Technika: pastelky
Vloženo: 31.3.2017 22:58
Zhlédnuto: 670x

Tomuto obrázku byl udělen titul Dílo měsíce

Císař ve vyhnanství
© 2017-2020 Neral85

Komentáře


Pro přidání nového komentáře je třeba se přihlásit.tolkiendiltolkiendil
2.4.2017 12:34
Páni (pane císaři)... tož to je parádní! :)
TelumbeTelumbe
2.4.2017 0:04
Tentokrát bylo hlasování obzvláště těžké, ale nakonec u mě vyhrál císař. Ten obraz totiž vyvolává něco zvláštního, člověk si začne říkat "co by, kdyby", a je to skutečně zajímavá osobnost ke ztvárnění. Skvělé! :)

návštěv