Hodnocení

Uděleno bodů: 12.0
Hodnoceno: 4x

Pro vložení hodnocení je třeba se přihlásit.
Bodování je anonymní. Nezapomínejte ale, že autor díla bude určitě rád i za Váš komentář.

<< předchozí obrázek Téma měsíce: Velké kočičí dobrodružství další obrázek >>

Velké kočičí dobrodružství

ajinak

Čtyři měsíce bez přispění do tématu? Po dlouhé době jsem si konečně vyšetřila trochu času a mám z toho radost jako malé dítě. Otázkou je, jakou radost by mělo opravdové malé dítě, které by v knihovně narazilo na takovouhle knížku. Ještěže tenhle příběh zatím nikdo nenapsal.

Technika: digitální malba
Vloženo: 29.9.2012 1:05
Aktualizováno: 29.9.2012 1:07
Zhlédnuto: 1319x


Velké kočičí dobrodružství
© 2012-2020 ajinak

Komentáře


Pro přidání nového komentáře je třeba se přihlásit.MyaMya
23.10.2012 12:54
Zdá se mi to, nebo ten hafan se ve společnosti těch kočičáku moc dobře necítí?
Já si myslím, že dnešním dětem by se takováhle knížka líbila víc než barevná, hravá a typicky dětská :)
ajinakajinak
13.10.2012 15:23
Pawuk: Však říkám, že pro děti ne. To je takový můj klasický vtípek - tváří se to navenek jako pohádka a je v tom spíš určitá škodolibost. Je to vlastně parafráze na jednu vzpomínku z dětství, kdy jsem v knihovně ulovila vcelku děsivou knížku od Kinga (Dračí oči) - příběh obalený napůl v pohádkovém hávu, přebal taky vcelku nevinný - a dědeček ji pak vrátil do dětského oddělení s tím, že je to pohádka. Dodnes přemýšlím, kterému dalšímu děcku se dostala do spárů. Já z ní měla málem noční můry. Takže tak :)

Jinak - "geometrické vsuvky" odkazují právě na tu béčkovitost. Něco jako pyramidy naaranžované pomocí laciných kulis. Tohle - plus ještě kolážovité seskládání obalu, které zrovna nevyhledávám - doopravdy nemá nijak vzájemně ladit, naopak.

Co se týče šachové malby. Už na to koukám, vidím. Popravdě jsem si ani nevšimla - možná to znásobuje to focení, v reálu to nijak do očí nebije. Ale dobrý postřeh, ten souběh tam rozhodně být nemusel..
PawukPawuk
12.10.2012 16:56
Nevím proč pro děti?
To potom musím hodnotit jinak, Ajinak.

Se vymažu a tedy, čistě černobíle k obrazu (: : Charaktery umíš perfektně, fakt klobouk a hřbet dolů.
Jen, co mi zas vadí, jsou ty Tvoje geometrické vsuvky. Chápu, že to popisuje děj, či událost, ale fakt mě to tam Ruší s velkým eR.
//První co mě ABS nadchl a zárověn nagrgl, Tvůj obraz z oblasti šachů. (Chlupaté strašidlo, zpod plátna a TA FIGURKA ŠACHOVÁ KOPÍRUJÍCÍ LINII POLÍČKA ŠACHOVÉHO)
// Asi není zcela správné, to tady porovnávat a řešit, ale holt jsi šéfka, tak musíš být silná a vstřícná 3:-)

Prostě mi k těm chlupatým zaobleným postavám nepasují ty agresivní geometrické tvary a ke všemu výrazné a zasahující do těch linií postav.

Číča je fakt škodolibá! (:
FidoFido
8.10.2012 16:17
Mě se líbí ten jízlivý úsměv kočky vpravo...
ajinakajinak
2.10.2012 15:19
SUN: No, je to dost možné :) děkuju!

Terka: To já určitě taky, být to příběh doopravdy zamýšlený dětem. Jinak původní myšlenkou byl plakát ke starému béčkovému hororu, tam by ta černobílá seděla :) Ke knížce jsem se přiklonila až během malování.
TemnarkaTemnarka
29.9.2012 15:58
Na obálku dětské knížky bych si asi představovala něco barevnějšího a propracovanějšího, ale jako koncept je to super! Líbí se mi zejména démonická číča vzadu. :-)
SUNSUN
29.9.2012 9:12
:) tuším, že většině dnešních dětí by se to líbilo, hlavně těm, které na ulici nevylezou bez svetru, trička nebo alespoň čepičky s lebkama a hnátama. Moc líbí :)

návštěv